dogitrekingpiknikszkolenie

czwartek, 30 maj 2013 17:34

Socjalizaja i elementy szkolenia w hotelu Matador

 Rudy

W hotelu dla psów Matador czworonożni pensjonariusze przechodzą socjalizację i dodatkowe szkolenie. Można porównać ich pobyt u nas do kolonii lub obozu, gdzie zawierają nowe znajomości, zażywają dużo ruchu podczas spacerów w lesie i na łące, dopasowują się do cyklicznego planu dnia oraz do zasad panujących w nowym miejscu. Niektóre psy wykazujące niepożądane zachowania (ciągnięcie na smyczy, skakanie na człowieka, wrogie nastawienie do innych psów) zaczynają inaczej postępować w hotelu (podczas spacerów są grzeczne, biegają na wspólnym wybiegu z innymi psami, akceptują to, czego wymaga od nich przewodnik)Oro Matador.

To nie jest magia, ani przypadek, nie jestem też ?zaklinaczem psów?. Takie rzeczy są tylko w bajkach i komercyjnych programach :) Zmiana w zachowaniu pupila w nowym miejscu jest możliwa dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w opiece nad psami oraz zdobytej wiedzy na kursach. Psy nie są zamknięte przez cały dzień w pokojach lub w źle dostosowanych kojcach, gdzie widzą się nawzajem i szczekają na siebie bez przerwy. U nas psy wychodzą na spacery, biegają na wybiegu i po ogrodzie.Rico.

 Rico1

Dodatkowo jako zoopsycholog i treser wykorzystuję w relacji z nimi wiele elementów szkolenia pozytywnego, np. wykonanie komendy ?siad? przed wyjściem przez bramę na spacer. W nagrodę otrzymują przysmak. Nasze psiaki pomagają nowo przybyłym pupilom lepiej zaadoptować się do nowych warunków. Staraliśmy się je tak wychować, aby tolerowały nowo poznane psy. Pomimo tego, że pierwszy kontakt zza bramy jest niekiedy przerażający dla niektórych ludzi (Owczarki szczekają groźnie), to jest to ich naturalna reakcja obronna wynikająca z instynktu stróżowania. Po tym jak właściciel opuszcza teren hotelu na spokojnie zapoznaję je ze sobą. Mają możliwość się obwąchać, zaznaczyć teren, a potem wspólnie pójść na spacer, co uwieczniam na zdjęciach, które przesyłam na maila właściciela (aby był spokojny, że wszystko jest w porządku) lub na stronie facebook Matador. Pensjonariusze uczą się posłuszeństwa również poprzez obserwację moich psów, które są wyszkolone.

 Oro

Największą radością dla mnie jest zadowolenie klienta, który widzi, że jego pies był u nas szczęśliwy. Pupil po powrocie do domu potrafi wiele godzin odsypiać przeżyte atrakcje, jest zrelaksowany i spokojny :) 

Rudy3

 Rudy1