dogitrekingpiknikszkolenie

piątek, 18 styczeń 2019 16:13

Ważne potrzeby psów


pestka focus

ogród

spacer psy


Prowadząc hotelik dla psów stawiam przede wszsytkim na spełnianie wszystkich, ważnych potrzeb psów:
1. Potrzeby fizjologiczne i zdrowie - stałe pory karmienia, dużo czasu na ogrodzie, placu zabaw i spacerze, gdzie psy mogą załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, spokojny sen we własnym pokoju.
2. Bezpieczeństwo - stały harmonogram dnia, monitoring, nasze trzydziestoletnie doświadczenie i kwalifikacje uwieńczone dyplomami ze szkoleń, odpowiednio przygotowany pokój oraz plac zabaw z ogrodem.
3. Zabawa, ruch, pielęgnacja, stymulacja umysłowa - wspólny czas na dworze i u nas w domu, elementy podstawowego szkolenia, spacery.
4. Interakcje z innymi psami - wspólna zabawa na dworze.
5. Bliski kontakt z człowiekiem - zawodowo zajmuję się tylko opieką nad psami, dlatego mogę poświęcić dużo swojego czasu dla moich podopiecznych. Kiedyś prowadziłam szkolenia, wyjazdowe porady i terpaie jako zoopsycholog, przyjmowałam na hotel koty, a także chciałam być groomerem i otworzyć mały, stacjonarny sklep zoologiczny. Niestety zaczęło brakować mi czasu, aby wykonywać moje usługi profesjonalnie. Dlatego zrezygnowałam z powyższych opcji na dodatkowy zarobek, aby móc profesjonalnie wykonywać moje obowiązki jako opiekun psów.
 
Dlaczego osobny pokój? 
Jako zoopsycholog wiem, jak ważne jest to, aby każdy pies miał swój azyl. U nas takim azylem na odpoczynek jest odpowiednio przygotowany pokój, w którym psiak wygodnie śpi na legowisku ze swoim kocykiem, który przesiąknięty jest zapachem własnego domu. Odpoczywa od innych psów, bodźców zewnętrznych, tj.dźwięki, światło. Mamy monitoring, więc w każdej chwili możemy sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. 
Pies, który nie ma swojego miejsca, w którym może w ciszy i spokoju spać, nie będzie mógł w pełni wypocząć. Taki psiak ciągle jest poddawany bodźcom zewnętrzym, a po czasie może stać się nerwowy i zacząć wykazywać zachowania agresywne wobec innych psów.
U nas psy z przyjemnością idą na drzemkę trzy razy dziennie i zawsze śpią pełnym snem w swoim pokoiku, aby potem znów mógł cieszyć się atrakcjami na czterech łapach :)

Cieszymy się, kiedy psy wracają "uśmiechnięte" do swoich domów. A potem długo odsypiają psią kolonię. Zdjęcia TUTAJ.
 
Plan dnia
7:00 aktywność na placu zabaw i ogrodzie, spacer*
10:00 odpoczynek 
14:00 aktywność na placu zabaw, ogrodzie, u nas w domu*
16:00 obiad, odpoczynek
18:00 aktywność na placu zabaw i ogrodzie*
19:30 kolacja, odpoczynek.

*Psy, które z różnych powodów nie mogą bawić się z innymi psami, wychodzą na spacery osobno. 
Plan dnia może ulec zmianie ze względu na porę roku, pogodę lub ilość psów na hotelu.