Witamy na stronie "Hotelu na Czterech Łapach".

Jeżeli jesteś z Wrocławia lub okolic i szukasz miejsca gdzie Twój pupil znajdzie troskliwą opiekę podczas Twojej nieobecności – dobrze trafiłeś!

Nasz hotel dla zwierząt mieści się w Domaszczynie, pod Wrocławiem. Położony jest  przy dużej polanie oraz lesie, do którego wychodzimy na spacery.
2017 wiki polana

 

 

  

 

 

 


Hotel składa się ogrodzonego terenu przeznaczonego na wspólną zabawę, dwóch pokoi oraz kojców, gdzie psiaki w spokoju odpoczywają po intensywnym dniu. Psy mają codziennie dużą dawkę ruchu dzięki spacerom połączonym z elementami zabawy i szkolenia pod okiem zoopsychologa. Obiecujemy, że Państwa pupil nie nabędzie u nas złych nawyków. Staramy się, aby psy wracały do swoich domów szczęśliwe i zmęczone. Podobnie jak dzieci, które wracają z kolonii pełne wrażeń :)
Jednym z atutów hoteliku jest to, że naszą główną działalnością jest OPIEKA nad PSAMI. Celowo nie chcieliśmy wprowadzać dodatkowych usług tj. opieka nad kotami, sklep zoologiczny czy usługi groomerskie. Dzięki temu mamy dużo czasu, aby poświęcić naszą uwagę hotelowym podopiecznym.
 

17wikiurek

 

 

 

 

 

 

 

 Więcej na temat hotelu dla psów znajdziecie Państwo w odpowiednich zakładkach. Do zobaczenia w Domaszczynie!

piątek, 18 styczeń 2019 16:13

Ważne potrzeby psów

Plan dnia
7:30 aktywność na placu zabaw i ogrodzie, spacer*
10:00 odpoczynek 
12:00 aktywność na placu zabaw, ogrodzie, u nas w domu*
14:00 obiad, odpoczynek
17:00 aktywność na placu zabaw i ogrodzie*
19:00 kolacja, odpoczynek.

pestka focus

czas wolny luna

ogród

spacer psyProwadząc hotelik stawiam na spełnianie wszystkich, ważnych potrzeb psów:
1. Potrzeby fizjologiczne i zdrowie - stałe pory karmienia, dostęp do wody, dużo czasu na ogrodzie, placu zabaw i spacerze, gdzie psy mogą załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, spokojny sen we własnym pokoju.
2. Bezpieczeństwo - stały harmonogram dnia, monitoring, nasze trzydziestoletnie doświadczenie i kwalifikacje uwieńczone dyplomami ze szkoleń, odpowiednio przygotowany pokój oraz plac zabaw z ogrodem.
3. Zabawa, ruch, pielęgnacja, stymulacja umysłowa - wspólny czas na dworze i u nas w domu, elementy podstawowego szkolenia, spacery.
4. Interakcje z innymi psami - wspólna zabawa na dworze.
5. Bliski kontakt z człowiekiem - zawodowo zajmuję się tylko opieką nad psami, dlatego mogę poświęcić dużo swojego czasu dla moich podopiecznych. Kiedyś prowadziłam szkolenia, wyjazdowe porady i terpaie jako zoopsycholog, przyjmowałam na hotel koty, a także chciałam być groomerem i otworzyć mały, stacjonarny sklep zoologiczny. Niestety zaczęło brakować mi czasu, aby wykonywać moje usługi profesjonalnie. Dlatego zrezygnowałam z powyższych opcji na dodatkowy zarobek, aby móc profesjonalnie wykonywać moje obowiązki jako opiekun psów.
 
Dlaczego osobny pokój? 
Jako zoopsycholog wiem, jak ważne jest to, aby każdy pies miał swój azyl. U nas takim azylem na odpoczynek jest odpowiednio przygotowany pokój, w którym psiak wygodnie śpi na legowisku ze swoim kocykiem, który przesiąknięty jest zapachem własnego domu. Odpoczywa od innych psów, bodźców zewnętrznych, tj.dźwięki, światło. Mamy monitoring, więc w każdej chwili możemy sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. 
Pies, który nie ma swojego miejsca, w którym może w ciszy i spokoju spać, nie będzie mógł w pełni wypocząć. Taki psiak ciągle jest poddawany bodźcom zewnętrzym, a po czasie może stać się nerwowy i zacząć wykazywać zachowania agresywne wobec innych psów. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby wybierając hotel dla psa kierować się nie tylko jedną potrzebą (ciągła bliskość z człowiekiem i obecność innych psów), ale brać pod uwagę wszystkie. U nas psy z przyjemnością idą na drzemkę trzy razy dziennie i zawsze śpią pełnym snem, aby potem znów cieszyć się atrakcjami na czterech łapach :)

Cieszymy się, kiedy psy wracają "uśmiechnięte" do swoich domów. A potem długo odsypiają psią kolonię. Zdjęcia TUTAJ.
 
*Psy, które z różnych powodów nie mogą bawić się z innymi psami, wychodzą na spacery osobno. 
Plan dnia może ulec zmianie ze względu na porę roku, pogodę lub ilość psów na hotelu.

czwartek, 20 grudzień 2018 19:51

Nowa odsłona hotelu

Szanowni Klienci,
remont naszego hoteliku powoli dobiega końca.

Nasze nowe pokoiki wyposażone są w: 
- legowisko typu leżanka i kocyk,
- radio,
- telewizor,
- kamera,
- gryzaki: poroże jelenia, korzeń do gryzienia, piłki Kong, miski.

Przed budynkiem z pokoikami znajduje się naturalny plac zabaw dla psów.

Zapraszamy!

nowy pokój

nowy wybieg


sobota, 03 listopad 2018 14:05

Kursy i szkolenia w 2018 r.

Stale podnosimy nasze kwalifikacje.
W 2018 r. ukończyliśmy następujące kursy:

- Dogoterapia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej;
- Dogoterapia AAI;
- Szkolenie psa terapeutycznego;
- Instruktor pofilaktyki pogryzień;
- Ratownictwo weterynaryjne.

Strona 1 z 39